Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mungesat në leksione, online apo në auditorë? Universiteti i Mjekësisë nxjerr VENDIMIN: Si do të zhvillohen provimet për sezonin e dimrit 2020-2021

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a2ada651bcbfd536cbff16bf97d97af5

Universiteti i Mjekësisë ka nxjerrë vendimin pas mbledhjes së djeshme, lidhur me mënyrën se si do të zhvillohen provimet për sezonin e dimrit 2020-2021.

Në vendim thuhet se disa provime do të zhvillohen online dhe disa në auditorë, sipas propozimeve të njesive kryesore të UMT.

Provimet online dhe ato në auditorë do të zhvillohen në përputhje me rregulloren e provimeve të sezonit.

Screenshot_6.jpg

Komiteti i Ekspertëve pak ditë më parë vendosi që sezoni i provimeve për universitetin do të zgjatet, për të siguruar kombinimin e provimeve online dhe në auditor, për lëndët që kërkojnë prezencë, sipas vlerësimit të MASR, duke zbatuar rreptësisht protokollet anti Covid-19.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img