Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
51 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mungesat e mëdha të PS, nga Ditmir Bushati te Adnor Shameti e Anastas Angjeli, këta janë emrat që Rama i la jashtë listave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

50501c3713817272e707eee8fe7ff213

Partia Socialiste ka dorëzuar në KQZ listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit.

Në listë janë vënë re disa mungesa të figurave të vjetra të PS, ndërkohë që ka patur edhe shumë prurje të reja dhe konfirmime të listave të vitit 2017.

Përjashtimi nga listat i Ditmir Bushatit, Adnor Shametit apo Elona Gjebreas ishte një surprizë, por befasia më e madhe ishte moskandidimi i njërit prej figurave më të vjetra të PS, Anastas Angjelit.

Ish-ministri Sandër Lleshi dhe ministrja Elva Margariti nuk do të jenë pjesë e listave të kandidatëve, edhe pse për Lleshajn pritej një vendim i tillë, ndërkohë që mungesë në lista janë edhe të larguarit nga politika, Vasilika Hysi, Besnik Baraj, Sadri Abazi, Sadri Vorpsi dhe Eglantina Gjermeni.

LEXO EDHE: LISTA ZYRTARE/ Këta janë kandidatët e Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit, Rama i 8-i në Vlorë dhe Durrës, Luljeta Bozo udhëheq Tiranën

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img