Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Mungesa e ushqimeve, gardianët vrasin 23 persona në burgun e Venezuelës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një organizatë për mbrojtjen e të drejtave të të burgosurve, ka raportuar se në Venezuelë janë vrarë 23 të burgosur, ndaj të cilëve ishte hapur zjarr nga gardianët e burgut.

Raportohet se kjo ndodhi për shkak se të burgosurit ishin duke organizuar një revoltë për shkak të mungesës së ushqimeve, që vjen si pasojë e sanksioneve ndërkombëtare ndaj Maduros.

Venezuela po përballet me një krizë të madhe për shkak të shkurtimeve ushqimore dhe mjekësore, e kjo thuhet se ka ndikuar shumë tek te burgosurit.

 

Më shumë


spot_img

spot_img