Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mungesa e energjisë elektrike në disa zona, deputeti: Bashkia Kolonjë të marrë masa, punonjësit e OSHEE po mundohen që ta hapin vetë rrugën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c5956993d54ebc77b729b24e1009d06c

Reshjet e dendura të dëborës kanë sjellë bllokimin e akseve rrugore dhe ndërprerjen e energjisë në zona të caktuara.

Deputeti Arlind Çaçani u ka bërë thirrje institucioneve të qarkut Korçë dhe bashkisë Kolonjë për të marrë masa për noralizimin e situatës.

Ai thotë se komuna Çlirim në Kolonjë është totalisht e bllokuar, ndaj punonjësit e OSHEE po mundohen që ta hapin vetë rrugën për të lidhur energjinë elektrike.

“Drejtuar shtabit te emergjencave civile Qarku Korçe, dhe Prefektit qe na jep shembuj nga Prenjasi per hapje rrugesh.

Ne keto momente Komuna Çlirim ne Kolonje eshte totalisht e bllokuar bashk me fshatin Qafzes. Punonjesit e OSHE-se kane detyre te lidhin tela jo te hapin rrugen.

Ju bej thirje te gjitha institucioneve te Qarkut Korçe dhe Bashkise Kolonje te jene ne krye te detyres dhe te bejne te mundur normalizimin e situates ne te gjithe teritorin qe administrojne”, shkruan deputeti.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img