Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Mundësi e re për të kryer aplikimet maturantët, datat kur mund të plotësojnë formularët A1/A1Z

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi bën me dije se për maturatët që nuk kanë plotësuar A1/A1Z është dhënë një tjetër mundësi mes datave 7 dhe 9 korrik.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Kushi shkruan se të gjithë maturantët mund të aplikojnë ormularët A1/A1Z.

“Pas kërkesave të shumta të të interesuarve që kanë përfunduar maturën dhe ende nuk kanë plotësuar formularët A1/A1Z, i ftoj të shfrytëzojnë edhe një mundësi të re për të kryer këtë aplikim në datat 7 deri 9 korrik 2021.

Suksese të gjithëve” shkruan Kushi në postimin e saj.

Më shumë

spot_img
spot_img