Tirana
few clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Sht
3 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Multimiliarderi kinez Jack Ma nis turin në Europë, ankorohet me jahtin superluksoz në Majorka

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Themeluesi i grupit Alibaba, multimiliarderi Jack Ma, ishte në ishullin spanjoll të Majorkës, ku është ankoruar jahti i tij luksoz.

Miliarderi kinez ka qenë larg syrit të publikut që kur kritikoi publikisht sistemin rregullator të Kinës vitin e kaluar. Perandoria e tij u vu nën vëzhgimin e rregullatorëve, gjë që madje çoi në pezullimin e ofertës për shitjen e “Ant Group” për plot 37 miliardë dollarë.

Superjahti i tij “Zen” ka lundruar përgjatë bregut veriperëndimor të Majorkës. Ma ka vizituar Ishujt Balearikë të Spanjës që nga e shtuna, i shoqëruar nga biznesmenë të ndryshëm kinezë dhe rojet e tij të sigurisë.

Jahti elegant me pesë kuvertë, me hark vertikal me motor, me përmasa 88 metra, mund të strehojë deri në 16 mysafirë.

South China Morning Post në Hong Kong, e cila është në pronësi të Alibaba, raportoi të se Ma ishte në Spanjë në një udhëtim studimor mbi bujqësinë dhe teknologjinë lidhur me çështjet mjedisore pasi kaloi “kohë private” me familjen e saj në Hong Kong.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img