Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Muhammed El Alabbar do ndërtojë Portin e Durrësit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është nënshkruar memorandumi i bashkëpunimit me investitorin e famshëm Muhammed El Alabbar për ndërtimin e “Durrës Yachts & Marina”, porti i ri turistik i Durrësit që pritet të jetë edhe porti më i madh në detin Mesdhe.

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku tha se ndërtimi i portit të ri do të krijojë një shpërthim për ekonominë shqiptare.

 

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img