Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Muaji i vaksinimit masiv, Manastirliu: Në fokus janë personat +50 vjeç, synojmë edhe studentët që të jenë të mbrojtur në auditore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë sërish thirrje qytetarëve që të vaksinohen kundër Covid-19.

Ajo thekson se fokusi kryesor në muajin gusht janë grupmoshat +50 vjeç dhe studentët, të cilët duhet të jenë të mbrojtur në auditore për vitin e ri akademik.

“VAKSINIM • VAKSINIM • VAKSINIM

Ne jemi të angazhuar të vazhdojmë me vaksinimin e të gjithë qytetarëve +18 vjeç, duke ndalur fokusin tek ata të cilët janë më të rrezikuar +50 vjeç, por duke synuar edhe studentët të cilët duhet të jenë sa më të mbrojtur në auditore për vitin e ri akademik. Vaksinimi antiCOVID në qendrën shëndetësore në Sarandë ka ecur me ritme shumë të mira mbi 17.000 vaksinime janë kryer në këtë qendër”, shkruan Manastirliu.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img