Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Muaji i Shenjtë i Ramazanit fillon nesër, mylsimantët në të gjithë botën fillojnë përgatitjet (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Më 13 prill, pra ditën e nesërme do të fillojë Muaji i Shenjtë I Ramazanit dhe të gjithë besimtarët në të gjithë botën po përgatiten për periudhën e agjërimit.

Disa foto të siguruara nga DailySabah na sjellin atmosferën e krijuar në disa vende të botës.

Dikush ble ushqime dhe dikush tjetër shihet teksa përgatit ëmbëlsira. Në Turqi njerëzit shihen teksa në grumbull kanë shkuar për të blerë thasët me miell të cilët I përiftojnë me gjysëm çmimi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img