Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
1.5kmh
0 %
Sht
26 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Muaji i shenjtë i Ramazanit, Dashnor Sula apel deputetëve në Kuvend: Këto ditë mos i ndyeni duart, do bënit nder

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula e ka nisur fjalën e tij në Kuvend me një urim për të gjithë besimtarët myslimanë dhe qytetarët të cilët ditën e sotme kanë nisur muajin e shenjtë të Ramazanit.

Sula pati dhe një apel për deputetët në Kuvend të cilëve u kërkoi që përgjatë muajit të Ramazanit mos “ndyejnë duart”.

“Duke qenë se është një ditë e shënuar sot për komunitetin e besimtarëve myslimanë i uroj atyre një agjërim të lehtë dhe të jgithë qyettarëve shqiptarë.

Dhe do bëja një apel shumë miqësor për qeverinë dhe drejtuesit e insitucioneve që këto ditë të muajit të Ramazanit të mos ndyejnë duart siç i kanë ndyer tani. Uroj që ti ndalojnë këto dit sepse do i bënin nder”, tha Sula.

Më shumë