Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
51 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

“Mua më larguat se thashë bastard”, Spaho kërkon përjashtimin e Elisa Spiropalit: Na quajti kope, mblidhni Komisionin e Etikës, jemi të barabartë këtu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, nga Kuvendi ka kërkuar përjashtimin e ministres Elisa Spiropali, pas përdorimit të termave “ofendues” ndaj deputetëve të opozitës.

Spaho përmendi ngjarjen ku ai u përjashtua pasi gjatë fjalimit të tij në Kuvend përdori fjalën “bastard”, duke kërkuar kështu të njëjtën gjë edhe për ministren, pasi sipas tij të gjitha palët janë të barabarta.

albsig

spring

“Rregullorja duhet të jetë njësoj për të gjitha palët dhe dueht të zbatohet. Unë jam përjashtuar se kam përdorur termin bastard. Ministrja duhet të përjashtohet se përdori termin kope, lukoni.

Unë  ju propozoj të mblidhni komisionit e etikës dhe të marrin vendim të përjashtojnë ministren. Këtu jemi të gjithë të barabartë”, tha Spaho.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img