Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

MSH bën bilancin në 24 orë: Shënohen 3 viktima dhe shumë raste pozitive me Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f97c90af287a3b4ccd5d72ed43db018e

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publikuar shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 152 raste pozitive, ndërkohë që raportohet për 3 viktima. Fatkeqësisht ka humbur jetën një 56-vjeçar nga Tirana, një 63-vjeçar nga Bulqiza dhe një i moshuar nga Klosi.

Numri total i jetëve të humbura ka shkuar në 392. Në dy spitalet Covid po trajtohen 200 pacientë, 24 në terapi intensive dhe 7 janë të intubuar.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 194 qytetarë, në total 8536.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img