Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Moti vijon i kthjellët dhe me temperatura të larta, mësoni si do jetë dita sot

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditë tipike pranverore po kalon vendi, me mot të kthjellët e hera herës kalime vranësirash si dhe me diferenca termike gjatë ditës.

Po kështu ditën e mërkurë do të mbizotërojë mot i kthjellët në pjesën bregdetare dhe me alternime vranësirash e kthjellimesh në zonat malore dhe ato të ulëta, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era do të fryjë nga verilindja e veriperëndimi e lehtë e përkohësisht mesatare përgjatë bregdetit, duke u pasuar nga valëzim në dete i forcës 2-3 ballë.  Temperaturat parashikohen në:

albsig

– zonat malore 2°C deri në 14°C;

– zonat e ulëta 5°C deri në 21°C;

– zonat bregdetare 7°C deri në 21°C.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img