Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Moti vazhdon i kthjellët në të gjithë vendin, në orët e mesditës priten vranësira

spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe ditën e sotme vendi ynë do të vijoj të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë dhe masave ajrore të thata me origjinë perëndimore.

Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përashtuar vranësirat e pakta kalimtare kryesisht në relievet malore në orët e mesditës, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje e lehtë e përkohësisht mesatare përgjatë bregdetit. Valëzimi në dete i forcës 0-1 ballë. Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore 4°C deri në 20°C;

– zonat e ulëta 4°C deri në 24°C;

– zonat bregdetare 8°C deri në 23°C.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img