Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Moti sjell probleme në qarkullimin rrugor, ARRSH: Ja ku duhet të lëvizni me zinxhirë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti i keq me reshje shiu dhe bore ka sjellë problem në qarkullimin e automjeteve në disa akse kryesore të vendit.

Përmes një njoftimi Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka treguar se problemet janë hasur në aksin Bajram Curri-Valbonë dhe Berat-Çorovodë, ku ka pasur rënie gurësh dhe inertesh.

Ndërkohë në Valbonë, duke filluar nga km 18 po bien reshje bore, por rruga është e hapur dhe qarkullimi vazhdon pa problem.

ARRSH u bën thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve që të jenë të pajisur me goma dimërore dhe zinxhirë

Njoftimi i plotë:

Vazhdojnë reshjet 🌨🌧

📍Në aksin Bajram Curri-Valbonë dhe Berat-Çorovodë 📍 ka pasur rënie të shumta gurësh dhe inertesh ⚠️ të cilat janë pastruar nga kontraktori dhe qarkullimi kryhet normalisht 🚘

📍Në Valbonë duke filluar nga km 18 ❄️ po bien reshje bore, rruga është e hapur dhe qarkullimi vazhdon pa probleme. 🚧Drejtuesit e mjeteve duhet të jenë të pajisur me goma dimërore dhe zinxhirë✅

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img