Moti mund t'ju prishë planet për plazh, ja si do të jenë temperaturat sot

Publikuar tek: aktualitet, më 06:06 04-08-2020 Moti mund t'ju prishë planet për plazh, ja si do të jenë temperaturat sot Ilustruese

Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me diell dhe temperatura të larta në pjesën më të madhe të vendit, por priten edhe reshje të dobëta në disa qarqe.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Dibër dhe Durrës.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 31°C

në vendet e ulëta: 20 / 36°C

në vendet malore: 16 / 32°C

ERA

Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë, sidomos në bregdet.

117056350_1757970244356814_869180188129539897_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010386943817139
array(1) { ["section"]=> string(79) "moti-mund-t-ju-prishe-planet-per-plazh-ja-si-do-te-jene-temperaturat-sot-215996" }