Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Moti mbetet ‘në pushtetin’ e varnësirave dhe reshjeve të shiut, ja si parashikohet të jetë e enjtja

spot_img

Lajme të ngjashëm

f1647b65a70ead8f4e702c828bf90931

Moti ditën e enjte parashikohet me vranësira mesatare e të dendura. Gradualisht prej orëve të mesditës nisin pakësime të vranësirave dhe kthjellimet.

Sipas Shërbimit Meterologjik Ushtarak, reshjet e shiut do të jenë të pranishme nga orët e para të 24 orëshit me intensitet mesatar e hera herës në formën e shtrëngatave me rrufe lokale. Gradualisht në mesditë parashikohet ndërprerje e reshjeve. E pranishme në orët e mëngjesit do të jetë dhe mjegulla lokale.

Era do të fryjë nga veriperëndimi e fortë në brigjet detare prej orëve të mesditës. Valëzimi në dete i forcës 4 dhe 5 ballë me lartësi vale 1.5 deri 2.0 metër.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 9°C deri në 20°C

zonat e ulëta 11°C deri në 28°C

zonat bregdetare 13°C deri në 27°C

Ju urojmë të kaloni një pasdite të mbarë!

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img