Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Moti mbetet i paqëndrueshëm, edhe sot mbizotërojnë kthjellimet dhe reshjet e shiut

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mot i paqendrueshëm pranveror ka përfshirë vendin. Po kështu edhe ditën e mërkurë (sot) parashikohet të qarkullojnë masa ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësirat mesatare. Këto vranësira në mesditë do të pasohen nga reshje të dobëta e të përkohshme shiu, kryesisht në lindje, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

albsig

Era, do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e lokalisht mesatare në bregdet, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore 1°C deri në 13°C;

– zonat e ulëta 3°C deri në 18°C;

– zonat bregdetare 5°C deri në 18°C.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img