Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Moti keq, Drejtoria e Përgjithshme Detare njoftim të rëndësishëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton anulimin e të gjitha lundrimeve në linjat Sarandë Korfuz-Sarandë, si pasojë e motit të keq.

Në njoftim, Drejtoria e Përgjithshme Detare thekson se era e fortë veçanërisht pengon lundrimin në detin Jon, ndërsa bën me dije se moti mund të përmirësohet pas orës 18:00.

“Drejtoria e Pergjithshme Detare ju njofton se , si rezultat i kohes se keqe ne detin Jon me ere te forte drejtimi Veriperendim, linja e pasagjereve Sarande-Korfuz-Sarande nuk do te operoje diten e sotme sipas planit.

Permiresimi i motit ne gjirin e sarandes pritet te jete mbas ores 18 00 te dites se sotme.

Kapiteneria e Portit Sarande ka marre te gjitha masat e nevojshme per mbajtjen ne kontroll te situates dhe sigurine e mjeteve ne port.”-thuhet në njoftim.

 

Më shumë
spot_img


spot_img