Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Moti i keq sjell probleme në Lezhë, ndërprerje të energjisë elektrike dhe trafik i rënduar (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e2079754dd04a16263fa2df94fb46117

Përkeqësimi i kushteve atmosferike ka krijuar probleme në Lezhë dhe Shëngjin.

Reshjet e dendura të shiut kanë ndërlikuar lëvizjën e automjeteve në Bulevardin e Lezhës, bllokun ”11 janari” si dhe në aksin që lidh Lezhën me Shëngjinin, të cilat janë mbuluar nga uji.

Raportohet se në disa zona niveli i ujit ka arritur deri në 30 cm. Ndërkohë, stuhia e fortë ka ndërprerë energjinë elektrike në disa zona. Përveç kësaj, disa pisha janë shkulur nga era e fortë në zonën ”Rana e Hedhun” në Shëngjin. Ndërsa, reshjet e shiut kanë arritur deri te hyrjet e disa pallatave.

Dita e sotme është karakterizuar nga mot i rënduar me reshje të shumta të shiut.

Më shumë

spot_img
spot_img