Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Moti i keq shkaktoi rrëshqitje dherash, ARRSH informacion në lidhje me gjenden e rrugëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c5b3e54c7ebfbee5b3c85ab2d29c200e

Moti i keq ka shkaktuar problematika të shumta në disa prej rrugëve të vendit.

Me anë të një njoftimi në rrjetet sociale Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) ka njoftuar se gjatë natës ka pasur reshje të dendura shiu në të gjithë vendin dhe si pasojë ka pasur rënie gurësh në disa akse rrugore.

ARRSH bën me dije se është punuar gjatë natës dhe se nuk ka asnjë problem me qarkullimin e mjetëve në të gjitha aksset kombëtare.

“Gjatë natës dhe ne orët e para të mëngjesit ka pasur reshje shiu që kanë sjellë edhe rënie gurësh e materialesh në rrugë.

Kompanitë e mirëmbajtjes kanë qenë në terren dhe kanë bërë të mundur pastrimin e rrugës, si në Kalimash-Fushë Arrëz, ku po punohet akoma për pastrimin e rrugës, Elbasan-Peqin, Berat-Çorovodë, Peshkopi-Qafë Drajë km 30.5, Sarandë-Borsh ku janë instaluar neë jersey dhe sinjalistika provizore

Nuk ka probleme me qarkullimin e mjeteve në të gjitha akset kombëtare,” shkruan ARRSH në postimin e saj.

135813389_1223567491371191_1120355295737214660_o.jpg136669351_1223567478037859_1808767338660319716_o.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img