Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Moti i keq ‘pushton’ jugun, bora vështirëson qarkullimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b78927517a092a4f8495ae8c28ab7f8f

Mot i keq ka pushtuar jo vetëm veriun, pasi jugu është përfshirë ditën e sotme nga moti i ftohtë me borë.

Në Tepelenë trashësia e borës ka arritur deri në 30 centimetra, ndërsa në Kurvelesh dhe Memaliaj rruga është e kalueshme vetëm me zinxhirë.

Gjendja e qarkullimit është përmirësuar në njësinë Buzë, në Zagorie të Libohovës dhe në Frashër të Përmetit, pavarësisht se automjetet duhet të kalojnë me zinxhirë.

Ndërsa në Gjirokastër nga reshjet e borës është bllokuar aksi Taroninë- Fushëbardhë si dhe segmenti Rehovë-Golem.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img