Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
17 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

Moti i keq, probleme edhe në portin e Vlorës, vonohen tragetet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti i keq që përfshiu vendin gjatë natës ka shkatuar probleme edhe në portin e Vlorës, shkruan Newsbomb.al. 

Si pasojë e detit të trazuar dhe me shumë dallgë ka pasur vonesa në mbërritjen e trageteve. Kështu mësohet se trageti Brindisi-Vlorë pritet të mbërrijë në port rreth orës 12:00.

E njëjta situatë u raportua më herët edhe në portin e Durrësit, ku gajtë natës dallgët arrinin deri në 9 ballë dhe e bëri të pamundur lundimin.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img