Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Moti i keq në veri, pezullohet mësimi në 2 shkolla të Pukës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Veriu është zbardhur nga reshjet e borës që prej ditës së djeshme dhe kështu janë shfaqur edhe problemet e para.

Burime për newsbomb.al bëjnë me dije se në 2 shkolla të Pukës nuk zhvillohet mësim. Ndërsa në zonat malore të Thethit zhvillohet mësimi, por me orare të reduktuara.

Sakaq, në Qarkun e Shkodrës ditën e sotme ka filluar mësimi normalisht në të gjitha shkollat.

Diëtn e djeshme ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla pezulloi për 5 ditë në 27 shkolla të vednit, si pasojë e motit të ekq që ka përfshirë vendin. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img