Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Moti i keq në Spanjë u merr jetën 4 personave, mijëra të tjerë kanë mbetur të bllokuar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c530c4a9cef0ab22dcfd5bca2fa9315b

Moti i keq që ka përfshirë Spanjën ditët e fundit, me reshje të dendura dëbore dhe ngrica u ka marrë jetën 4 personave, ndërsa mijëra të tjerë kanë mbetur të bllokuar.

Trupat e një çifti u gjetën në një makinë pasi mjeti i tyre u përmbys nga një lum i rrëmbyeshëm pranë qytetit Fuengirola.

Një 54 vjeçar u gjet i pajetë në Madrid nën një grumbull dëbore, ndërsa në qytetin Zaragoza humbi jetën një i pastrehë.

Reshjet e dëborës në kryeqytetin spanjoll Madrid janë më të lartat në 50 vitet e fundit, pasi shtresa e dëborës i ka kaluar 50 centimetër.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img