Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Moti i keq në Indi, 26 të vdekur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 26 numri persona kanë humbur jetën si pasojë e rërës, shirave, breshërit dhe rrufeve në rajonin Uttar Pradesh të Indisë.

Ndërkaq, sipas zyrtarëve 57 persona të tjerë janë plagosur në pjesë të ndryshme të rajonit Uttar Pradesh. Shumica e vdekjeve janë shkaktuar nga shembja e shtëpive dhe pemëve që janë rrëzuar nga stuhia e fortë e erës.

Policia tha se plagosja e personave ka ndodhur pasi ata ishin kanë qenë në gjumë kur muret e banesave u shembën.

Kryeministri i rajonit Uttar Pradesh, Yogi Adityanath njoftoi autoritetet që të ndërmarrin të gjitha masat e nevojshme për t’ju ofruar ndihmë personave të prekur nga moti i keq.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img