Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Moti i keq në Gjirokastër, del nga shtrati “Përroi i Çullos”, bllokohet një lagje

Lajme të ngjashëm

Moti i keq me reshje të dendura shiu ka prekur të gjithë vendin duke sjellë edhe problematika.

Bëhet me dije se për shkak të reshjeve të dendura të shiut në Gjirokastër është izoluar totalisht lagjia ‘Gërhot’. Mësohet se lagjia është izoluar për shkak se ka dalë nga shtrati ‘Përroi i Çullos’.

Bllokimi i rrugës kryesore dhe atyre të brendshme të qytetit, kanë bllokuar totalisht qarkullimin e automjeteve.

Më shumë