Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Moti i keq ndalon lundrimin e mjeteve të vogla dhe të peshkimit në Vlorë, trageti i linjës me Italinë mbërrin sot me vonesë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për shkak të motit të keq dhe reshjeve të dendura të shiut, kapiteneria në Vlorë ka ndaluar lundrimin e të gjitha mjeteve të vogla lundruese dhe anijeve të peshkimit.

Përmes postimi në rrejtet sociale, njoftohet se këto masa janë marrë për sigurimin e mjeteve në  vendet  e  akostuara  dhe për  parandalimin  e  ngjarjeve  dhe situatavegjatë ditës së sotme.

Trageti i linjës me Italinë do të mbërrijë rreth 7 orë me vonesë për shkak të kushteve të përkeqësuara të motit.

Situata pritet të përmirësohet ditën e nesërme, por ende nuk ka një njoftim zyrtar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img