Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
42 %
1kmh
20 %
Die
18 °
Hën
17 °
Mar
11 °
Mër
12 °
Enj
12 °
E diel, 2 Prill, 2023

Moti i keq, mungesa e energjisë elektrike lë në errësirë zonën turistike të Razmës

Lajme të ngjashëm

Moti i keq ka përfshirë të gjithë vendin ku temperaturat janë ulur në minus dhe kanë nisur reshjet e dëborës.

Dëbora dhe era e fortë ka sjellë dhe problemet e para në vend, duke sjellë problematike në qarkullimin e rrugës dhe mungesë të energjisë elektrike.

Bëhet me dije se e gjithë zona turistike e Razmës është momentalisht pa energji elektrike. Pronarët e hoteleve pretendojnë se vetëm në Bogë ka drita mbrëmjen e sotme.

Më shumë