Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Moti i keq, gurët ‘bllokojnë’ qarkun e Elbasanit, ja akset me probleme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

78a6087d884a06dcb0a7ce1bc1104377

Reshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar probleme në qarkun e Elbasanit. 

Si pasojë e tyre, në rrugë ka pasur prani të inerteve dhe gurëve, duke bllokuar për disa orë disa akse rrugore.

Sipas informacionit, akset rrugore që kanë shfaqur më shumë probleme kanë qënë ato, Elbasan-Qafë Thanë dhe Kryq Shirgjanit-Llixhe, (rruga e vjetër Elbasan-Gramsh).

Ndërkohë po punohet në aksin rrugor Gramsh-Porocan në të cilën janë raportuar shembje rruge duke krijuar probleme në qarkullimin e mjeteve.

Nga hidrocentrali i Banjës raportohen se po bëhen shkarkime me 50m3/sek, kështu që bashkë me prodhimin ka 200m3/sek shkarkime.

Si pasojë e shkarkimeve rreth 20-30 hektarë tokë bujqësore ndodhën nën ujë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img