Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Moti i keq godet Siçilinë, përmbyten rrugë, shtëpi e qendra tregtare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti i keq ka goditur Siçilisë, duke shkaktuar edhe dëme të konsiderueshme në qendra të ndryshme në provincën e Mesinës.

Një stuhi e fuqishme ka goditur Barcellona Pozzo di Gotto ku u regjistruan përmbytje në rrugë, që u shndërruan në lumenj. Zjarrfikësit janë angazhuar në ndërhyrje të ndryshme për të zhbllokuar personat e bllokuar në makinat e zhytura në ujë, të bllokuar në shtëpi dhe në një qendër tregtare.

Mbrojtja Civileka lëshuar alarm për motin e keq. Nga reshjet e shumta të shiut shtëpitë dhe nënkalimet janë përmbytur, duke izoluar kështu me dhjetra qytetarë.

Deri më tani ka disa dëme, por nuk raportohet për viktima, ndërsa autoritet janë në detyrë për të ndihmuar qytetarët.

Më shumë


spot_img

spot_img