Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

VIDEO/Moti i keq godet Greqinë, përmbyten rrugët dhe mbyllen shkollat në Atikë, “paralizohet” trafiku në Korfuz

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zona e Atikës në Greqi është përfshirë nga moti i keq dhe stuhitë, duke shkaktuar dëme të mëdha.

Shirat me intensitet të lartë dhe ujërat e grumbulluara kanë vërshuar në rrugë, duke krijuar vështirësi për qytetarët dhe qarkullimin e automjeteve.

Ekipet e Emergjencës janë të angazhuar në zonat më problematike dhe në gatishmëri në çdo rast rreziku.

Autoritetet kanë urdhëruar mbylljen e të gjitha shkollave deri në përmirësimin e situatës dhe këshillon të gjithë qytetarët që të shmangin udhëtimet e panevojshme, si dhe të ndjekin udhëzimet e mbrojtjes.

Përmbytje të mëdha kanë ndodhur edhe në Korfuz, duke shkaktuar problem të mëdha në qarkullimin e automjeteve, ndërsa njerzit janë bllokuar nga moti i keq dhe reshjet e shumta.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img