Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Moti i keq, ARRSH njoftim për situatën në rrugë: Në aksin Qafë Thore-Theth vazhdon rënia e ortekëve, pajisuni me zinxhirë kur udhëtoni

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon mbi situatën në rrugë pas reshjeve të dëborës.

Bëhet me dije se në aksin Qafë Thore-Theth, në zonën e tuneleve, vazhdon rënia e ortekëve duke sjellë vështirësi për mjetet dhe punëtorët për pastrimin e rrugës, ku dendësia e dëborës mbi 1 meter.

ARRSH bën thirrje që shoferët të tregojnë kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me reshje, pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtoni për në zonat malore, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore.

Njoftim i plotë:

Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ka rënë intensiteti i reshjeve ✔️duke sjellë një qetësim të situatës📈

🚗Rrugët janë të hapura dhe qarkullimi kryhet pa probleme📍

⚠️Në aksin Qafë Thore-Theth, në zonën e tuneleve, vazhdon rënia e ortekëve duke sjellë vështirësi për mjetet dhe punëtorët për pastrimin e rrugës 🛑 dendësia e dëborës mbi 1️⃣m 🏔

🦺Kontraktorët me mjete e punëtorë janë në terren 🚜për të mbajtur qarkullimin në normalitet 🛣

⚠️Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me reshje, pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtoni për në zonat malore, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore👮‍♂️

#ARRSH #MIE

Më shumë