Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Enj
26 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
27 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Moti bën ndryshimin e menjëhershëm, çfarë ndodh me temperaturat ditën e enjte

Lajme të ngjashëm

Gjatë ditëve të fundit vendi ynë ka qenë nën ndikimin e reshjeve të shiu dhe borës në zonat malore. Një ulje të ndjeshme të temperaturave kemi pasur në të gjitha qytetet e Shqipëirsë.

Ndërkohë, ditën e nesërme, të enjten, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash kalimtare të cilat hera-herës do të jenë deri të dendura por kryesisht në relievet malore në lindje.

Ndryshe nga ditët e tjera temperaturat ditën e nesërme do të pësojnë një rritje.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndim – verilindje me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturatparashikohen:                                                                                           në zona malore 0 deri 13°C                                                                                

në zona e ulëta 2 deri 21°C                                                                                                      

në zona bregdetare 7 deri 20°C

Më shumë