Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Motër e vëlla u kapën me mina në Lezhë, Gjykata jep masat e sigurisë për dy të rinjtë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata ka vendosur ‘arrest shtëpie’ për Amelda Elezin dhe ‘arrest me burg’ për Almand Lukakin, të cilët u kapën me mina në Lezhë.

Gjatë momentit të hyrjes në Gjykata motër e vëlla kanë shpërthyer në lot, ndërsa babai i tyre tha se jetojnë në kushte të vëshira ekonomike  dhe nuk kanë lidhje me minat.

Amelda Elezi mësohet se është e martuar dhe shtatzënë, ndërsa familjaret nuk kanë pasur mundësi as per te paguar avokatin mbrojtës.

Dy të rinjtë nga Vlora u arrestuan dy ditë më parë në Lezhë pasi iu gjet në çantë bombame  telekomandë që mendohet se do i shisnin me një cmim prej 2500 eurosh.

 

Më shumë

spot_img