Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mot i paqëndrueshëm me kthjellime dhe reshje shiu, mësoni se si do të jetë dita sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot, vendi ynë do të nidkohet nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë perëndimore. Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura më tepër të theksuara në zonën e veriut.

Në zonën e qendrës dhe atë të jugut, do të kemi mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Në veri, vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formë shtrëngatash. Në periudha afatshkurtra shtrëngatat do të shoqërohen me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Era do të fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/s dhe në mesditë përgjatë bregdetit sërish fiton shpejtësinë deri 12-15m/s, shoqëruar me valëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore 10°C deri në 23°C;

– zonat e ulëta 11°C deri në 26°C;

– zonat bregdetare 12°C deri në 25°C.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img