Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Mot i kthjellët por me temperatura në rënie, mësoni si parashkohet kjo javë: Nuk do mungojnë reshjet e shiut

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Java që presim përpara parashikohet të jetë një tjetër javë me mot kryesisht të kthjellët por gradualisht temperaturat në vlerat e mesditës bien dhe nuk do të mungojnë edhe reshjet e shiut.

Në këtë mënyrë dita e Hënë dhe ajo e Martë parshikohen me mot të kthjellët si dhe vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës në relievet malore, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Për ditën e Mërkurë moti parashikohet kryesisht i kthjellët por nuk do të mungojnë alternimet e vranësirave hera-herës deri dhe të dendura. Në zonën e veriut (kryesisht zonën e Alpeve dhe verilindje) do të ketë reshje shiu me intensitet deri mesatar. Reshje shiu të dobta dhe të izoluara parashikohen edhe në relievet e tjera malore të vedit.

Java mbyllet me ditën e Enjte dhe atë të Premte me mot të kthjellët si dhe vranësirat e pakta kalimtare kryesisht përgjatë relieveve kodrinore dhe ato malore të vendit.

236854628 1229062387533098 4037294019102468456 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img