Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Mot i kthjellët dhe plot orë me diell, fundjava ideale për adhuruesit e plazhit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shërbimi Meterologjik Ushtarak thotë se kjo fundjavë parashikohet e këndshme për të gjithë adhuruesit e plazhit por pse jo edhe për ata të cilët adhurojnë klimën malore.

E ndikuar nga masa ajrore të qëndrueshme me origjinë nga jugperëndimi, kjo fundjavë parashikohet me mot të kthjellët dhe plot orë me diell. Përjashtim të lehtë bëjnë vranësirat e pakta kalimtare në orët e mesditës në relievet malore.

Për ata të cilët do të parapëlqejnë një fundjavë pranë vijës bregdetare duhet të marin parasysh elementin e erës kryesisht për ditën e sotme. Duke filluar nga orët e mesditës era do të fryjë relativisht e fortë me shpejtësi 3-7m/s dhe drejtim kryesor nga kuadrati i veriut.

Për ditën e Diel fortësia e erës bie dhe parashikohet me shpejtësi 1-3m/s erë ideale për qëndrimin në bregdet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img