Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Mot i acartë dhe erë e fortë, si pritet të jetë dita sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti i ftohtë dhe i acartë do të vijojë edhe për ditën e sotme mbi vendin tonë. Ai parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit por nuk do të mungojnë vranësirat e pakta kalimtare kryesisht në relievet malore.

Ajo që vlen për tu theksuar është se për sot parashikohen ngrica të forta përgjatë akseve rrugore (kryesisht ato malore dhe kodrinore) për shkak të temperaturave negative. Era do të fryjë e ftohtë veriore, me intensitet mesatar 1-7m/s dhe hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore deri në 10-12m/s. 

Temperaturat në vlerat minimale parashikohen me një rënie (të lehtë) të mëtejshme, ndryshe nga ato të mesditës të cilat për shkak dhe rënies së intensitetit të erës parashikohen me një rritje të lehtë. Temperaturat parashikohen:

  • në zona malore -10 deri 2°C;
  • në zona e ulëta -7 deri 8°C;
  • në zona bregdetare -3 deri 9°C.
Artikulli paraprakDita
Artikulli tjetërMe ngrohëse para Ministrisë së Arsimit
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img