Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Mosliberalizimi i vizave, lokali në Kosovë ndalon hyrjen e qytetarëve të BE-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një lokal në Prishtinë po proteston për dështimin e radhës të BE-së për të mos liberalizuar vizat për qytetarët e Ksovës.

Pronari i barit ka vendosur një tabelë ku thuhet se u ndalohet hyrja pa viza shtetasve të Bashkimit Evropian.

albsig

Në samitin e BE-së nuk përmendet liberalizimi i vizave për Kosovën dhe kjo i ka sjell zhgënjim tek Kosovarët. Presidentja e Kosovës e kishte një mesazh shumë të qartë për liderët e BE-së 3 ditë më parë në Bruksel. Kryefjalë e fjalimit të saj ka qenë liberalizimi i vizave.

Osmani ka deklaruar se populli i Kosovës ndihen të diskriminuar në kontinentin ku jetojnë dhe se ajo është e vetmja në tryezë që i duhet të marrë vizë për të arritur në takim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img