Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Moslejimi i dasmave në Kosovë, kosovarët “mësyjnë” drejt Shqipërisë, prenotojnë lokalet në Kukës për të kurorëzuar dashurinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vera do të gjejë shumë kosovarë në Shqipëri, përveç pushimeve një pjesë prej tyre do të vinë të martohen këtu.

Moslejimi i organizimit të dasmave në Kosovë për shkak të masave të vendosura për parandalimin e Covid-19, ka bërë që kosovarët të cilët kishin planifikuar të martoheshin këtë vit të drejtohen drejt Shqipërisë.

Shumë prej tyre tashmë kanë rezervuar lokalet e dasmave në Kukës, madje kanë zgjedhur dhe këngëtarët të cilët do ti shoqërojnë në ditën më të rëndësishme të jetës së tyre.

Këngëtari Afrim Muçiqi ka treguar se ai do të këndojë në disa dasma të cilat do të mbahen në Kukës.

Gjithashtu Muçiqi shtoi se këto dasma do të organizohen në ambient të hapur për shkak të pandemisë.

“Dasma është e shenjtë. Unë i kam thënë nëse nuk lejohen në Kosovë do të mbahen në Kukës , por në ambient të hapur, buzë liqenit”, thotë Muçiqi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img