Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Moscertifikimi i listës së deputetëve, Vetëvendosje ankohet në Panel Zgjedhor për KQZ-në: Hodhën poshtë rekomandimet në mënyrë arbitrare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

65af1d93afd8afb990824f2f14b1f0fb

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar një ankesë pranë Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa kundër vendimit të djeshëm të KQZ-së për moscertifkimin e listës së deputetëve për zgjedhjet e 14 shkurit.

141660345_10157398934802000_793661848234967048_o.jpg

Pavarësisht rekomandimit të qartë nga Zyra për Certifkimin dhe Regjistrimin e Subjekteve Politike për të certifikuar listat e deputetëve, vetëvendosje thotë se KQZ në krye me Valdete Dakën në mënyrë arbitrare dhe antiinstitucionale hodhi poshtë këtë rekomandim me qëllimin e vetëm që ta pamundësojë certifikimin e listës së Lëvizjes VETËVENDOSJE!.

Kryesia e VV shprehet e bindur se lista e dorëzuar nga Lëvizja VETËVENDOSJE! me 16 janar 2021 do të certifikohet e plotë me bartësin e saj, kryetarin Albin Kurti.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img