Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Mos u bëj kurban”, Noizy ka dy fjalë për Stresin: Po të këshilloj si vëlla…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mes 34 personave që u shoqëruan në polici për protestën e 8 janarit në selinë blu ishte edhe Stresi.

Mirëpo, çfarë mendon kolegu i tij, Noizy në lidhje me përfshirjen e reperit në politikë dhe problemet e tij me ligjin, të cilat duhet të themi që janë paksa të shpeshta.

Noizy ka thënë se edhe pse Stresi angazhohet shumë në politikë, politika e lë në baltë atë. Për këtë arsye reperi e këshillon të qendrojë larg politikës.

“Stresi merr shumë  pjesë në politikë, ndërkohë që politika e le në baltë, sepse politikanët dinë vetëm të flasin të bëjnë bla-bla-bla. Nuk ka pse bie pre i politikës. Jo vetëm në Shqipëri por edhe në të gjithë botën populli i thjeshtë, e sidomos artistët duhet të jenë pak më të veçuar nga politika.  Nuk ke nevojë të bëhesh  kurban për politikanët  se ja ku përfundon.

Do i kisha sugjeruar se si  artist duhet të shijosh atë që të ka dhënë Zoti, merru me gjëra të rëndësishme, sepse me atë njihesh, këtë ja them si vëlla dhe ja them çdo personi”, është shprehur Noizy në një intervistë të dhënë për “Why Not”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img