Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

“Mos t’i bëjmë të ndihen më keq”, Rama tregon “mëshirë” për humbjen e demokratëve: Ishit më skuadër se asnjëherë, por s’mund ta mposhtësh Partinë Socialiste

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbështetësit dhe simpatizantët e socialistëve janë mbledhur në sheshin Skënderbej për të festuar fitoren e PS në këto zgjedhje. 

Në fjalën e tij Rama u tregua i mëshirshëm me kundërshtarët, ku tha PD dhe Lulzim Basha bënë fushatën më të mirë, ku ishin një skuadër më e fortë se herët e tjera.

albsig

Por kryeministri ua bëri të qartë demokratëve se nuk mund të bënin më shumë se kaq, pasi sipas tij, është e pamuundur të mposhtwëh PS.

“Të mos ti bëjmë të ndihen më keq se c’a ndihen nga humbja e thellë.Basha dhe PD bënë fushatën më të mirë në historinë e humbjes. Ata ishin më skuadër se hetët e tjera, dhe përtej ndonjë eksesi tradicional  apo me mospajtesën me rezultatin, gjëra që e dëmtuan forcën e tyre, demokratët ishin kundërshtarë jo dhe aq të këtë herë që meritojnë respektin tonë. Ju them atyre se më shumë se kaq nuk bëni dot. Është koha e pamundur të mundesh PS, po aq sa është koha  e pamundur të mundësh..Milanin apo Interin dhe Barcelonën. Nuk po flas për Juventusin se ky nuk ishte viti i juventinëve, por viti i socialistëve”, u shpreh Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img