Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

“Mos rri me Lul Bashën se do dorëzosh mandatin”, Vangjeli debaton me Bardhin: Ke folur në telefon me personin që kreu vrasjen në Elbasan

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Lorenc Vangjeli ka debatuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” me Sekretarin e Përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhi.

Vbangjeli e ka këshilluar Bardhin që të mos rrijë me Lulzim Bashën, pais në të kundërt do t’i duhet të dorëzojë mandatin e deputetit. Gjithashtu analisti e ka akuzuar Sekretarin e PD-së se ka folur në telefon me personin që kreu vrasjen në Elbasan para zgjedhjeve të 25 prillit.

Debati

Vangjeli: Mos rri me Lul Bashën se do dorëzosh mandatin. Atij i është pushuar çështja për pamjaftueshmëri provash. E para nuk iu hap fare për raportet mjekësore.

Bardhi: Është e pavërtetë

Vangjeli: Keni folur mer personin që bëri vrasjen në Elbasan?

Bardhi: E para kjo që sapo the është e pavërtetë.

Vangjeli: Keni folur me të në telefon, menjëherë

pas ngjarjes, e keni  pranuar publikuisht. Keni patur kontakte?

Bardhi: Asnjë kontakt, zero.

Vangjeli: Ju dolët dhe thatë ishte heroi.

Bardhi: Kam thënë dhe them, që është një nga ekspertët më të mirë të policisë së shshtetit, nuk është kriminel dhe nuk është vrasës.

Vangjeli: Ke folur në telefon me gjithë grupin e tyre dhe madje ishit drejtuesi i atij grupi.

Bardhi:Strukturë kriminale kishte ngritur Taulant Balla, që ti nuk ke guximin ta përmendësh.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img