Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Mos përfshini kriminelë në lista’, Bardhi reagon për përgjigjen e Ramës ndaj kërkesës së Yuri Kim: Po shkatërron marrëdhëniet tona me SHBA dhe BE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5c82be37cb5144ab8a68d00785b83ca6

Ambasadorja Yuri Kim më herët i bëri kërkesë liderëve të partive më të mëdha politike, që të mos përfshijnë persona me të shkuar kriminale dhe probleme me drejtësinë në listat e kandidatëve për deputetë.

I pyetur lidhur me këtë kërkesë, Rama tha se partitë nuk janë drejtori policie dhe se çdokush mban përgjegjësi për veten e tij, të shkojë ose jo para drejtësisë për deklaratë të rreme.

Ndërkaq sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar duke thënë se edhe njëherë Rama e turpëroi Shqipërinë, duke shkatërruar marrëdhëniet tona me SHBA dhe BE.

Screenshot_3_copy_copy.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img