Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

“Mos na jepni shumë mend”, Orinda Huta i jep përgjigjen ndjekësve dhe ka një mesazh për nënat e reja

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa javë më parë Orinda Huta dhe Turjan Husko u bënë prindër për herë të parë. Moderatorja solli në jetë vajzën e tyre, të cilën e pagëzuan me emrin e veçantë Atara.

I pari që  dha lajmin e bukur ishte vetë Turi i cili ndau në rrjetet sociale një fotot të së voglës, në të cilën mori urime të shumta.

Që nga ai mometi mami Orinda dhe baba Turi ndajnë shpesh foto të ëmbla me të voglën e tyre. Së fundmi duket se Orinda ka marrë kritika të pavend nga ndjekësit e saj për mënyrën sesi ushqen Atarën.

Orinda ka treguar se të voglën e ushqen me qumësht gjiri dhe formulë, duke qenë se nuk është i mjaftueshëm qumështi i saj. Për këtë arsye, Orinda ju ka dhënë një mesazh të gjitha nënave të reja dhe grave që paragjykojnë nënat që nuk ushqejnë fëmijët me qumësht gjiri.

“Ky moment nuk ka çmim dhe lus Zotin çdo ditë të zgjasë sa duhet. Nuk ka formulë që e zëvendëson qoftë dhe thjesht lidhjen që krijohet. Megjithatë mungesa dhe problematikat që mund të dalin nuk duhet t’ju trishtojnë. Unë jam nga ato nëna që do e provoj deri në fund, ta mbaj me gji Atarën. Aq sa më ka rekomanduar mjeku. Se ia hedh në shishe a se ia jep direkt, nuk ka fare rëndësi. Megjithatë shëndeti i saj mbi të gjitha. Nëse nuk e ngop do përdor edhe formulën pa hequr gjirin. E mos na jepni shumë mend se si jepet me gji deri në 4 vjet (s’ka asgjë të bukur). Nuk ju bën më shumë nëna të mira se ajo që nuk mundet fare. Ndani eksperiencat, por pa drejtuar gishtin te nënat. Nuk më besohet sa aspak empatike janë disa gra”, shkruan Orinda.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img