Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

“Mos mu drejto mua me atë ton”, plas SHERRI në mes të studios! Doda-Godoles: Na tregon ti PD, unë jam futur një ditë me Berishën në seli…(DEBATI I PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Jonila Godole, mbrëmjen e djeshme në studion e “Opinion” është përplasur me deputeten Mesila Doda.

Teksa ishin duke diskutuar mbi situatën në të cilën ndodhet Partia Demokratike, Doda tha se ish-kryeministri Sali Berisha ka besueshmëri nga publiku dhe mund të krijojë një PD më të fortë.

Kjo deklaratë e deputetës nuk i pëlqeu aspak Godoles e cila tha se kjo gjë tregonte se ku kishte arritur shoqëria shqiptare, duke filluar më pas replikat me njëra-tjetrën.

Pjesë nga debati:

Jonila Godole: Këtu ka një absurditet të madh

Mesila Doda: Të mos përdhoset më vota këtu…

Jonila Godole: Ka një absurditet të madh tek të gjitha këto që tha Mesila, të gjitha këto që thotë Mesila, i thashë unë më përpara, ne e lidhim të ardhmen e Partisë Demokratike

Mesila Doda: Moj, e vure Lulin dhe nuk te frymëzoi njeri

Blendi Fevziu: Nuk lulëzoi dot

Jonila Godole: E kuptoj ku kemi arritur, s’e kam për vete por për të gjithë shoqërinë, kërkojmë që Berisha të rrisë filizë të rinj

Mesila Doda: Mbeta të më tregosh ti mua PD-në, por jo moj Jonila, atë e besojnë njerëzit

Jonila Godole: Po ju sapo e thatë që filizat u prenë

Mesila Doda: Po pse u premë ne moj zonjë, që të mbijetonte Lul Basha, mos na bëj kot

Jonila Godole: E para njëherë mos mu drejto mua me këtë gjuhë e ton se s’jam filizi i askujt unë, as i Berishës siç jeni mju dhe as i Bashës, jam futur si Jonila Godole

Mesila Doda: Po mos më trego mua PD-në ti se unë jam future në një ditë me Berishën moj zonjë, në ’90 dhe kam mbajtur kokën mbi supet e mia, s’më ka futur askush nga dritarja në PD.

Jonila Godole: Ju jeni ajo që jeni dhe këtë e tregon historia, nuk e kisha me ju personalisht

Mesila Doda: Jo e kishit personalisht

Jonila Godole: Po se ju folët e fundit

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img