Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

“Mos merrni jetë për karrigen tuaj”, kandidati i Bindjes Demokratike reagon i revoltuar pas mitingut të Bashës në Korçë: Kjo skenë nuk sjell pushtet, por vdekje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati për deputet i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti pas takimit të Lulzim Bashës me qindra mbështetës në qytetin e Korçës ka reaguar i revoltuar pasi nuk janë respektuar masat anti-Covid.

Përmeti thotë se Korça dhe korçarët nuk e meritojnë këtë dhunim dhe jeta është më e rëndësishme se çdo pushtet dhe ai që nuk respekton jetën dhe shëndetin e qytetarëve nuk e meriton të fitojë.

albsig

Ai gjithashtu kujton dhe luftën e tij të vështirë me virusin teksa tregon se edhe pse kanë kaluar pesë muaj nga infektimi ende nuk është shëruar plotësisht.

Postimi I plotë:

Mos merrni jete per karrigen tuaj.

Korca nuk e meriton kete dhunim.

E kam provuar ne kurriz egersine e Covid19. Pavarsisht moshes se re, asnje semundje tjeter, kalova 21 dite reanimacion dhe 2 muaj shtrire ne spital. As sot mbas 5 muajsh nuk jam ne gjendjen time optimale fizike dhe kur shoh pamje te tilla, ku respekti per jeten eshte zero ndjej nje pershtjellim te jashtezakonshem. Korca dhe korcaret nuk e meritojne kete dhunim. Jeta eshte me e rendesishme se cdo pushtet dhe kush nuk respekton jeten dhe shendetin e qytetareve nuk meriton te kete pushtet. Nuk eshte ceshtje vote, eshte ceshtje respektimi te jetes se qytetarit, merrini votat, jo kaq, por mijera here me shume neqoftese populli beson te ju por keto skena refuzojini sepse kjo skene nuk sjell pushtet por vdekje dhe jeta e gjithkujt vlen shume me shume se cdo karrige ose pushtet. Korca nuk e meriton kete dhunim te organizuar qe keni bere sot.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img