Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

“Mos më vrit, nuk dua të bëhem Ëngjëll”, qytetarët ndezin qirinj para Kryeministrisë për 8-vjeçarin Mateo (FOTO)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vrasja makabre pak ditë më parë në Fier, ku fëmija 8 vjeç u rrërmbye dhe më pas u vra nga 38 vjeçari, Klodian Çalamani, tronditi mbarë opinionin publik.

Familajrët dhe të afërmit e Mateos, kërkojnë dënimin me vdekje të autorit të krimit të rëndë, ndërsa ka nisur peticioni për mbledhjen e firmave për rikthimin e dënimit me  vdekje në vendin tonë.

Homazhe per Mateon 1

Mbrëmjen e sotme qytetarë të shumtë kanë ndezur qirinj para Kryeministrisë për vogëlushin e ndjerë, pranë portretit të tij.

“Mos më vrit, nuk dua të bëhem Engjëll”, shkruhet në pankartën e vendosur pranë fotografisë së Mateos.

258775082 2662344674061143 7052251273377560010 n

Krimi i rëndë ndodhi mbrëmjen e së martës në fshatin Grecalli në Fier, ku 8-vjeçari Mateo Vasiu u rrëmbye dhe më pas u vra nga fqinji, Klodian Çalamani. Ai e kishte groposur trupin e vogëlushit në oborrin e shtëpisë së tij, ndërsa u zbulua nga Policia pak orë pas kërkimit. Autori Çalamani pranoi vrasjen dhe tashmë ndodhet në burg.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img